Historia jonë

Në hapësirën tonë do të mirëpresi të gjthë ata që duan të shfrytëzojnë kohën e tyre të lirë në mënyrë frytdhënëse, duke zhvilluar talentet dhe njëkohësisht duke rritur shkallën e dijeve të tyre.

18 Shkurt, 2022

Ditëlindja e Ismail Kadare, kolosi i letërsisë shqiptare mbush 84 vjeç

Reportazh i realizuar nga nxenesit e Qendres Rinore TEN me rastin e ditlindjes se gjeniut tone te letrave Ismail Kadare. Punoi me femijet MARJANA KONDI Skenari […]
10 Dhjetor, 2021

ATDHEU IM

Realizimi Qendra Rinore TEN Bashkia Tirane 28.11.2021 Sipas poezise “Atdheu im”, nga Maliq Lila Punoi me nxenesit Anila Mucaj Regjia & kamera Klodoaldo Lamcaj Postproduksion Marsel […]
10 Dhjetor, 2021

MIGJENI

Jeta dhe fjala e njeriut te madh te letrave Millosh Gjergj Nikolla (MIGJENI) vjen ne kete kronike te ndertuar me mjeshteri dhe dashuri nga femijet e […]
9 Shtator, 2021

Hapen kurset

Kurset janë ( Falas ) për programin : Pikturë, Aktrim ( Teatër ), Fotografi dhe Video, Produksion Artistik, Kanto. Vetëm tek Qendra Rinore TEN ke mundësin […]
9 Mars, 2021

“MAMA” – EKSPOZITE PIKTURE

Nxenesit e kursit te piktures shprehin dashurine per MAMËN nepermjet penelave dhe ngjyrave. Ju ftojme te shijoni etydin me punimet e tyre. Punoi me femijet Kela […]

Aktivitetet

Nuk u gjet aktivitet...