blog

11 Janar, 2021

Salla Multimedia Desing

Faleminderit Raiffeisen Bank për dhuratën më të bukur për Qendrën Rinore TEN, këndin e digjitalizimit. Artistët e vegjël do kenë mundësinë të zhvillojnë krijimtarinë e tyre […]
26 Janar, 2023

Disa nga aktivitetet tona me sukses 🤩- Dita pa Makina dhe Maratona e Tiranës 2022

25 Janar, 2023

Hapen regjistrimet !!!

Ne ju presim …
25 Janar, 2023

NJE VIZITE NE FISHTE

Aventura e nxenesve te aktrimit te Qendres TEN kete here zhvendoset ne Fishte, vendin ne te cilin ka lindur dhe nga ku ka rrenjet nje prej […]
2 Nëntor, 2022

“Qendra Rinore TEN” shpall pozicion vakant- SPECIALIST (KOREOGRAF)

                    NË SEKTORIN ARTISTIK TË INSTITUCIONIT QENDRA RINORE TEN                            Lloji i kontratës: Kontratë pune me afat të caktuar Titulli i pozicionit: “Specialist (Koreograf)” Institucioni: Qendra Rinore TEN […]
10 Tetor, 2022

“Qendra Rinore TEN” shpall pozicion vakant- ‘‘Specialist (Psikolog)’’

          NJOFTIM SHPALLJE VEND I LIRË PUNE SPECIALIST (PSIKOLOG)         NË SEKTORIN ARTISTIK TË INSTITUCIONIT QENDRA RINORE TEN                            Lloji i kontratës: Kontratë pune me afat të caktuar […]
18 Shkurt, 2022

Ditëlindja e Ismail Kadare, kolosi i letërsisë shqiptare mbush 84 vjeç

Reportazh i realizuar nga nxenesit e Qendres Rinore TEN me rastin e ditlindjes se gjeniut tone te letrave Ismail Kadare. Punoi me femijet MARJANA KONDI Skenari […]
10 Dhjetor, 2021

ATDHEU IM

Realizimi Qendra Rinore TEN Bashkia Tirane 28.11.2021 Sipas poezise “Atdheu im”, nga Maliq Lila Punoi me nxenesit Anila Mucaj Regjia & kamera Klodoaldo Lamcaj Postproduksion Marsel […]
10 Dhjetor, 2021

MIGJENI

Jeta dhe fjala e njeriut te madh te letrave Millosh Gjergj Nikolla (MIGJENI) vjen ne kete kronike te ndertuar me mjeshteri dhe dashuri nga femijet e […]
9 Shtator, 2021

Hapen kurset

Kurset janë ( Falas ) për programin : Pikturë, Aktrim ( Teatër ), Fotografi dhe Video, Produksion Artistik, Kanto. Vetëm tek Qendra Rinore TEN ke mundësin […]