YouTube

18 Shkurt, 2022

Ditëlindja e Ismail Kadare, kolosi i letërsisë shqiptare mbush 84 vjeç

Reportazh i realizuar nga nxenesit e Qendres Rinore TEN me rastin e ditlindjes se gjeniut tone te letrave Ismail Kadare. Punoi me femijet MARJANA KONDI Skenari […]
10 Dhjetor, 2021

ATDHEU IM

Realizimi Qendra Rinore TEN Bashkia Tirane 28.11.2021 Sipas poezise “Atdheu im”, nga Maliq Lila Punoi me nxenesit Anila Mucaj Regjia & kamera Klodoaldo Lamcaj Postproduksion Marsel […]
10 Dhjetor, 2021

MIGJENI

Jeta dhe fjala e njeriut te madh te letrave Millosh Gjergj Nikolla (MIGJENI) vjen ne kete kronike te ndertuar me mjeshteri dhe dashuri nga femijet e […]
9 Mars, 2021

“MAMA” – EKSPOZITE PIKTURE

Nxenesit e kursit te piktures shprehin dashurine per MAMËN nepermjet penelave dhe ngjyrave. Ju ftojme te shijoni etydin me punimet e tyre. Punoi me femijet Kela […]
8 Mars, 2021

DEDIKIM PER 8 MARSIN – PIANO

Interpretojne femijet e kursit te pianos ne Qendren Rinore TEN. Punoi me femijet Bevisa Qosja
8 Mars, 2021

“KA NJE SURPRIZE PER TY!”

Si dedikim per mesuesit e dashur, kjo pjese vihet ne skene nga nxenesit e kursit te aktrimit ne Qendren Rinore TEN me rastin e festes se […]
26 Shkurt, 2021

Njihuni me artistët e rinj të Qendra Rinore TEN në kryeqytet ! – Ora e Tiranës

18 Shkurt, 2021

DITË DASHURIE… PIKTURA

Momente gjatë proçesit të punës nga fëmijët e kursit të pikturës për një përshëndetje në 14 shkurt ⭐️🌼🌸❤️ Punoi me nxenesit Enkelejda Sefa
17 Shkurt, 2021

DITE DASHURIE… AKTRIMI

Të duash do të thotë të bësh gjëra të vogla me dashuri të madhe.”🎭 nga kursi i aktrimit ne Qendren Rinore TEN. Punoi me nxenesit Anila […]